Żywica

Aby wyczyścić plamy z żywicy z tkanin wełnianych i bawełnianych, należy przekręcić ubrania na lewą stronę oraz obficie posypać talkiem. Po prawej stronie ubrania pocieramy mieszaniną 3 łyżeczek spirytusu denaturowanego z 1 łyżeczką terpentyny. Możemy również czyścić ubrania acetonem 3%-owym bądź zmywaczem do paznokci. Przed każdym użyciem powinniśmy wykonać próbę na niewidocznej części materiału, ponieważ niektóre barwniki źle reagują na aceton.

Czyszczenie plam możemy również zacząć od zwilżenia plamy benzyną bądź rozpuszczalnikiem, następnie ubranie pierzemy w wodzie z mydłem. Plama z żywicy może zostać również posmarowana masłem, którą później zmywamy roztworem amoniaku z solą ( ( 4 łyżeczki amoniaku, 1 łyżeczka soli). Na koniec musimy uprać taką plamę.

Jak usunąć plamę z żywicy ze sztucznych tkanin?

Aby usunąć plamy z tkanin ze sztucznego włókna należy pocierać ściereczką zmoczoną w mieszaninie spirytusu denaturowanego i terpentyny w mniej więcej równych ilościach. Szmatki należy często zmieniać. Na koniec plamę należy zmyć mydlaną wodą oraz spłukać. Wyjątkiem jest jedwab

Tagi: